Оновлення в реальному часі: останні новини про Бориса Джонсона та уряд Великобританії

відео

Завантаження відеоплеєра
Британський прем’єр-міністр пообіцяв боротися далі, оскільки його закликали піти у відставку після недавніх скандалів і відставки кількох урядовців.КредитКредит…Джастін Талліс/Agence France-Presse — Getty Images

ЛОНДОН — Підтримка прем’єр-міністра Бориса Джонсона швидко впала в середу, через день після того, як він зазнав двох нищівних відступів зі свого кабінету. Відставки продовжували надходити, і група міністрів кабінету міністрів, включаючи Надхіма Захаві, який лише вчора був призначений канцлером казначейства, були готові сказати прем’єр-міністру, що він повинен піти у відставку, повідомляє ВВС.

Протягом дня більше двох десятків молодших міністрів і помічників залишили свої посади наслідуючи приклад канцлера казначейства Ріші Сунака та міністра охорони здоров’я Саджида Джавіда, які пішли у відставку у вівторок.

Раніше в середу пана Джонсона зустріли різко в парламенті. Пан Джонсон все ще обіцяв продовжувати боротьбу, намагаючись переключити увагу на нове урядове зниження податків, яке, за його словами, допоможе мільйонам британців, що борються. Але в підсобних кімнатах Вестмінстера законодавці збиралися, щоб обговорювати способи витіснення пана Джонсона, можливо, протягом декількох днів.

У парламенті лідер лейбористів Кейр Стармер висунув жахливе звинувачення щодо ролі пана Джонсона в останньому скандалі, який включав звинувачення депутата від Консервативної партії в сексуальних домаганнях і надмірному вживанні алкоголю.

Пан Джонсон підвищив депутата Кріса Пінчера після попередніх звинувачень у неналежній поведінці. Міністрів розсилали заперечувати те, що прем’єр-міністр знав про звинувачення, але ці заяви швидко розгадалися, похмуро знайомий досвід, на який деякі посилалися, коли вони пішли у відставку.

«Будь-хто, хто звільняється зараз, захищаючи все це, не має ані крихти чесності», — сказав пан Стармер, показуючи пальцем на містера Джонсона. «Хіба це не перший зафіксований випадок, коли корабель, що тонув, тікає від щурів?»

See also  Russia-Ukraine live news: Kyiv ‘will take back’ captured cities | Russia-Ukraine war News

Пан Джонсон, виглядаючи роздратованим, знову вибачився за підтримку пана Пінчера, але наполягав на тому, що він як прем’єр-міністр виступає від імені британського народу. «Робота прем’єр-міністра в складних умовах, коли йому вручили колосальний мандат, — продовжувати», — заявив він.

Ситуація, здається, погіршилася для пана Джонсона в середу вдень, коли ВВС повідомило, що Майкл Гоув, впливовий член кабінету міністрів, сказав прем’єр-міністру, що настав час піти. Містер Гоув, міністр житлово-комунального господарства, протягом тривалого часу вважався ключовим посередником у Консервативній партії, і його помітно не було на перших лавах парламенту під час напружених переговорів раніше того дня.

Запаморочливе падіння статків пана Джонсона відобразило запаморочливе падіння статків пана Джонсона. Декілька консерваторів закликали його піти у відставку, включно з Гері Сембруком, законодавцем із Бірмінгема, який є високопосадовцем у впливовому комітеті консерваторів із задньої лави, який контролює майбутній вотум недовіри.

Пан Сунак і пан Джавід пішли у відставку після того, як пан Джонсон вибачився за останній скандал, який охопив його уряд. З тих пір слідували кілька інших чиновників, у тому числі Вілл Квінс, міністр у справах дітей і сімей, який на початку тижня рішуче захищав роль пана Джонсона в скандалі.

Ці від’їзди спровокували рух проти пана Джонсона в його партії, який вирощувався проти нього місяцями, підживлюваний потоком ганебних повідомлень про громадські збори на Даунінг-стріт, які порушували власні правила уряду щодо карантину через коронавірус.

Пан Джонсон швидко оголосив про заміну пана Сунака та пана Джавіда, сигналізуючи, що він планує спробувати зміцнити уряд і боротися за свою посаду. І він зробив усе можливе, щоб створити зухвалий імідж: згідно з лондонською Times, коли союзник запитав його у вівторок увечері, чи планує він піти у відставку, він відповів епітетом «Це».

See also  Живі новини Україна-Росія: «Безпечних зон» у Миколаєві немає | Новини російсько-української війни

І все ж, судячи з усього, прем’єр-міністр перебував у більшій політичній небезпеці, ніж будь-коли протягом свого бурхливого трирічного перебування на Даунінг-стріт.

Вільний журналіст, який став політиком, пан Джонсон пережив численні розслідування, кримінальний штраф поліції та вотум недовіри серед законодавців його Консервативної партії лише минулого місяця — усе це пов’язано з вечірками, які проводилися на Даунінг-стріт під час карантину через коронавірус.

Але нещодавній резонанс у зв’язку з підвищенням паном Джонсоном пана Пінчера, здавалося, перевернув пана Сунака та пана Джавіда та створив основу для останнього раунду взаємних звинувачень.

Минулого тижня пан Пінчер пішов у відставку з посади заступника голови партії після того, як зізнався, що був п’яним у приватному клубі для членів у Лондоні, де, як стверджується, він обмацав двох чоловіків. У вівторок на Даунінг-стріт визнали, що пану Джонсону повідомили про попередні звинувачення проти пана Пінчера в 2019 році — те, що офіс пана Джонсона спочатку заперечував.

Пан Стармер, лідер лейбористів, може зіткнутися з власною відповідальність у середу: поліція в Даремі, Англія, збирається оприлюднити свої результати розслідування щодо того, чи порушив він закон, беручи участь у пивно-індіанській вечірці – вечеря з іншими партійними чиновниками під час карантину через пандемію. Пан Стармер пообіцяв піти у відставку, якщо поліція накладе на нього штраф.