Лікарі перероблять методи порятунку після аварії на тлі нових доказів | Новини Великобританії

Існують плани щодо капітального перегляду способів порятунку людей із автомобільних аварій на тлі все більшої кількості доказів того, що поточні методи, коли люди чекають, щоб їх звільнили, можуть бути шкідливими.

Минулого року в Англії в результаті зіткнень автомобілів загинули 127 967 людей і 1560 загинули. Протягом того самого періоду понад 7000 пацієнтів потребували допомоги з транспортного засобу за допомогою процесу, відомого як екстракція, коли рятувальники використовують «Щелепи життя» та інші інструменти, щоб розібрати уламки, а потім обережно дістати людей.

Хоча в деяких випадках кінцівки пацієнтів защемлені або вони не можуть рухатися через серйозні травми, у більшості випадків вони можуть звільнитися з мінімальною допомогою, наприклад, після того, як розблокували двері, що застрягли, але залишаються в автомобілі через біль та/ або занепокоєння, що їх переміщення може посилити їхні травми – особливо травми хребта.

«Принаймні з 1980-х років пожежників навчали мінімізації рухів як абсолютної парадигми», — сказав д-р Тім Натбім, консультант з невідкладної медицини NHS і головний медичний працівник санітарної авіації Девону. «Їм сказали, що один міліметр руху може перетворити людину на інвалідного візка, тому часто розбирають машину навколо пацієнта, щоб уникнути руху шиї».

Однак для цього потрібен час – у середньому 30 хвилин – і якщо ця людина має іншу серйозну травму, наприклад травму голови, грудної клітини чи живота, кожна хвилина на рахунку.

Натбім почав досліджувати цю проблему після того, як помітив розбіжність між занепокоєнням щодо руху хребта та травмами, які він спостерігав у своїх пацієнтів, включаючи те, що люди гинуть у своїх транспортних засобах або незабаром після того, як їх витягли.

See also  Будь ласка, перестаньте питати мене, де я отримав COVID

Він виявив, що пацієнти, які потрапили в пастку, мали майже вдвічі більше шансів померти, ніж ті, кого швидко звільнили з-під уламків. Крім того, поширеність травм хребта серед таких пацієнтів була насправді надзвичайно низькою – лише 0,7% – і приблизно в половині цих випадків у них були інші серйозні травми, які потребували термінової медичної допомоги.

«Наша абсолютна зосередженість на мінімізації рухів спрацьовує, можливо, для 0,3% пацієнтів, але це подовжує час захоплення для 99,7% з них», — сказав Натбім. «Потенційно сотні людей у ​​цій країні загинули через тривалий час захоплення, і якщо помножити це на весь світ, це буде багато-багато людей».

Натбім і його колеги встановили датчики руху на здорових добровольцях і вимірювали рухи їх шиї та хребта, коли їх вилучали з різних сценаріїв ДТП, використовуючи різні методи.

Незважаючи на те, що ці експерименти тривають, перші результати свідчать про те, що рухи хребта, пов’язані з допоміжним витягуванням, набагато більші, ніж коли добровольцям дозволяють самостійно вилізти з уламків, і що швидкі допоміжні методи витягування створюють рухи, подібні до повільніших, спрямованих на мінімізацію рухів. .

Іншими словами, чим більше рухів пацієнт може робити самостійно, тим менше рухів хребта, ймовірно, буде пов’язано з ним. Хоча пацієнти зі справжніми травмами хребта все одно потребуватимуть обережного підходу, «імовірно, самовивільнення, де це можливо, буде кращим, незалежно від типу травми», — сказав Натбім.

Зараз лише близько 3% пожежно-рятувальних служб Великої Британії регулярно використовують самовивільнення, але це, ймовірно, зміниться в результаті цих досліджень.

У консенсусному документі зацікавлені сторони Великобританії, включаючи Національну раду начальників пожежних (NFCC) і Коледж парамедиків, переглянули наявні докази та погодили набір принципів для майбутніх вказівок.

See also  Sidhu Moose Wala Death News LIVE: Preliminary investigation shows incident was part of inter-gang rivalry says police in Sidhu Moose Wala death

Вони включають рекомендацію, згідно з якою самостійне вивільнення або вивільнення з мінімальною допомогою має бути стандартною «першою лінією» для захоплених пацієнтів, які перебувають у свідомості та, ймовірно, зможуть стояти за допомоги, і що мінімізація часу захоплення має бути метою для всіх пацієнтів.

«Це дослідження зменшить як смертність, так і інвалідність і допоможе нам досягти нашого бачення нульової смертності та серйозних травм на дорогах Великобританії», — сказала Саллі Лайнс, генеральний директор Trust Road Safety Trust, який фінансував дослідження. «Ми з нетерпінням чекаємо практичного застосування цього дослідження в екстрених службах».

У вересні 2022 року Організація порятунку Сполученого Королівства (UKRO) ухвалила нові принципи свого конкурсу Extrication Challenge, у якому британські пожежні та рятувальні бригади змагаються, щоб звільнити людей із різних складних ситуацій.

Вони також повинні дозволити пожежникам розробити нові методи визволення, наприклад, відтягнути транспортні засоби від перешкод, у яких все ще є постраждалі, сказав Джеймс Кумбер, інструктор UKRO з дорожньо-транспортних пригод. «Без 360-градусного доступу персоналу швидкої допомоги часто важко повністю викрити та оцінити пацієнтів, що призводить до упущення травм або значних затримок лікування. Приймаючи ці нові принципи та переглядаючи такі методи, як переставити транспортний засіб, ми можемо [potentially] скоротити час вивільнення, збільшуючи їхні шанси на виживання».

NFCC також планує подальші випробування в світлі досліджень Nutbeam. «Основна мета пожежно-рятувальної служби Великобританії — рятувати життя та запобігати травмам, тому ми завжди будемо прагнути оновлювати та змінювати вказівки», — сказав Кріс Лоутер, голова операційного комітету NFCC. «В результаті цього дослідження буде проведена подальша робота щодо того, як можна вивести [performed]. Отримавши це, ми розглянемо, як можна внести будь-які зміни в наші національні оперативні вказівки».

See also  Ukraine live news: ‘Russian forces likely taken all of Rubizhne’ | Russia-Ukraine war News