Зняття здогадок із стоматологічної допомоги за допомогою штучного інтелекту | Новини MIT

Коли ви уявляєте лікарняного радіолога, ви можете подумати про фахівця, який сидить у темній кімнаті й годинами переглядає рентгенівські знімки, щоб поставити діагноз. Порівняйте це зі своїм стоматологом, який крім інтерпретації рентгенівських знімків також повинен виконувати операції, керувати персоналом, спілкуватися з пацієнтами та вести свій бізнес. Коли стоматологи аналізують рентгенівські промені, вони роблять це в світлих кімнатах і на комп’ютерах, які не спеціалізуються на радіології, часто коли пацієнт сидить поруч.

Тож чи дивно, що стоматологи, які отримують один і той же рентген, можуть запропонувати різні методи лікування?

«Стоматологи відмінно справляються з усіма речами, з якими їм доводиться мати справу», – каже Вардах Інам С.М. ’13, доктор філософії ’16.

Інам є співзасновником Overjet, компанії, яка використовує штучний інтелект для аналізу та анотації рентгенівських знімків для стоматологів і страхових компаній. Overjet прагне позбутися суб’єктивності інтерпретацій рентгенівських променів, щоб покращити догляд за пацієнтами.

«Йдеться про рух до більш точної медицини, де ми маємо правильні методи лікування в потрібний час», — каже Інам, який був співзасновником компанії разом із Олександром Єлічічем ’13. «У цьому можуть допомогти технології. Коли ми оцінимо хворобу, ми зможемо дуже легко рекомендувати правильне лікування».

Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів дозволило Overjet для виявлення та визначення карієсу та кількісної оцінки рівня кісток, щоб допомогти в діагностиці захворювань пародонту, поширеної, але запобігної інфекції ясен, яка спричиняє погіршення стану щелепної кістки та інших тканин, що підтримують зуби.

Окрім допомоги стоматологам у виявленні та лікуванні захворювань, програмне забезпечення Overjet також призначене для того, щоб допомогти стоматологам показати пацієнтам проблеми, які вони бачать, і пояснити, чому вони рекомендують певні методи лікування.

Компанія вже проаналізувала десятки мільйонів рентгенівських знімків, використовується стоматологічними практиками по всій країні, і зараз працює зі страховими компаніями, які представляють понад 75 мільйонів пацієнтів у США. Inam сподівається, що дані, які аналізує Overjet, можна буде використовувати для подальшого використання. оптимізувати операції, одночасно покращуючи догляд за пацієнтами.

See also  Art Industry News: We Regret to Inform You That Glenn Beck Is an Artist Now, and His Paintings Are Just as Bizarre as You Suspected + Other Stories

«Наша місія Overjet полягає в покращенні здоров’я порожнини рота, створюючи майбутнє, яке буде клінічно точним, ефективним та орієнтованим на пацієнта», – говорить Інам.

Це була бурхлива подорож для Інам, яка нічого не знала про стоматологічну індустрію, поки у 2018 році її не зацікавив неприємний досвід.

Дістатися до коріння проблеми

Інам прийшла до Массачусетського технологічного інституту в 2010 році, спочатку для отримання ступеня магістра, а потім доктора філософії в галузі електротехніки та інформатики, і каже, що вона рано вловила помилку для підприємництва.

«Для мене Массачусетський технологічний інститут був пісочницею, де можна було навчитися різним речам і дізнатися, що тобі подобається, а що ні», — каже Інам. «Крім того, якщо вас цікавить проблема, ви дійсно можете зануритися в неї».

Відвідавши уроки підприємництва в Школі менеджменту Слоуна, Інам врешті-решт розпочав ряд нових підприємств з однокласниками.

«Я не знав, що хочу створити компанію, коли прийшов до Массачусетського технологічного інституту, — каже Інам. «Я знав, що хочу вирішити важливі проблеми. Я пройшов цей шлях вибору між науковими закладами та промисловістю, але мені подобається бачити, що все відбувається швидше, і я хочу вплинути на своє життя, і саме це привернуло мене до підприємництва».

Під час свого постдоку в Лабораторії комп’ютерних наук та штучного інтелекту (CSAIL) Інам і група дослідників застосували машинне навчання до бездротових сигналів для створення біомедичних датчиків, які могли б відстежувати рухи людини, виявляти падіння та контролювати частоту дихання.

Вона не зацікавилася стоматологією, поки не залишила Массачусетського технологічного інституту, коли змінила стоматолога і отримала абсолютно новий план лікування. Збентежена зміною, вона попросила зробити рентген і попросила інших стоматологів подивитися, але отримала ще одну варіацію в діагностиці та рекомендаціях щодо лікування.

У цей момент Інам вирішила самостійно зануритися в стоматологію, читаючи книги на цю тему, переглядаючи відео на YouTube і, зрештою, беручи інтерв’ю у стоматологів. Перш ніж вона усвідомила це, вона витрачала більше часу на вивчення стоматології, ніж на свою роботу.

See also  Biden says "the Second Amendment is not absolute" after Texas elementary school shooting

Того ж тижня Інам звільнилася з роботи, дізналася про змагання з медицини хакерства Массачусетського технологічного інституту та вирішила взяти участь. Саме там вона почала будувати свою команду та налагоджувати зв’язки. Перше фінансування Overjet надійшло від інвестиційної групи E14 Fund, афілійованої з Media Lab.

Фонд E14 виписав перший чек, і я не думаю, що ми б існували, якби не вони ризикували з нами», – каже вона.

Інам дізнався, що великою причиною відмінностей у рекомендаціях щодо лікування серед стоматологів є величезна кількість потенційних варіантів лікування для кожного захворювання. Порожнину, наприклад, можна лікувати за допомогою пломби, коронки, кореневого каналу, моста тощо.

Коли справа доходить до захворювань пародонту, стоматологи повинні робити міліметрові оцінки, щоб визначити тяжкість і прогресування захворювання. Розмір і прогресування захворювання визначають найкраще лікування.

«Я відчував, що технології можуть зіграти важливу роль не тільки в покращенні діагнозу, але й у ефективнішому спілкуванні з пацієнтами, щоб вони розуміли і не мали заплутаного процесу, який я робив, коли гадав, хто правий», – каже Інам.

Overjet починався як інструмент, який допомагав страховим компаніям упорядкувати стоматологічні претензії, перш ніж компанія почала інтегрувати свій інструмент безпосередньо в кабінети стоматологів. Щодня деякі з найбільших стоматологічних організацій по всій країні використовують Overjet, зокрема Guardian Insurance, Delta Dental, Dental Care Alliance та Jefferson Dental and Orthodontics.

Сьогодні, коли рентгенівський знімок зубів імпортується в комп’ютер, програмне забезпечення Overjet автоматично аналізує та коментує зображення. На той момент, коли зображення з’являється на екрані комп’ютера, воно містить інформацію про тип зробленого рентгена, про те, як зуб може бути уражений, точний рівень втрати кісткової тканини з кольоровими накладеннями, розташування та тяжкість карієсу тощо.

Аналіз дає стоматологам більше інформації, щоб поговорити з пацієнтами про варіанти лікування.

See also  Federal takeover being considered at Rikers jail complex

«Тепер стоматолог або гігієніст просто повинні синтезувати цю інформацію, і вони використовують програмне забезпечення для спілкування з вами», — каже Інам. «Отже, вони покажуть вам рентгенівські знімки з анотаціями Overjet і скажуть: «У вас 4 міліметри втрати кісткової тканини, він червоний, це більше, ніж 3 міліметри, які ви мали минулого разу, тому я рекомендую це лікування».

Overjet також включає історичну інформацію про кожного пацієнта, відстежуючи втрату кісткової тканини на кожному зубі та допомагаючи стоматологам виявляти випадки, коли хвороба прогресує швидше.

«Ми бачили випадки, коли хворий на рак із сухістю у роті за шість місяців між відвідуваннями перетворюється з нічого на щось надзвичайно погане, тому цим пацієнтам, ймовірно, слід частіше приходити до стоматолога», – каже Інам. «Все полягає в тому, щоб використовувати дані, щоб змінити те, як ми практикуємо догляд, думаємо про плани та пропонуємо послуги різним типам пацієнтів».

Операційна система стоматології

Дозвіл FDA Overjet пояснює два дуже поширені захворювання. Вони також дають змогу компанії проводити аналіз на рівні галузі та допомагають стоматологічним практикам порівнювати себе з аналогами.

«Ми використовуємо ту саму технологію, щоб допомогти практикам зрозуміти клінічні показники та покращити операції», — каже Інам. «Ми можемо розглянути кожного пацієнта в кожній практиці й визначити, як лікарі можуть використовувати програмне забезпечення для покращення допомоги, яку вони надають».

Просуваючись вперед, Inam бачить, що Overjet відіграє невід’ємну роль практично в кожному аспекті стоматологічних операцій.

«Ці рентгенограми деякий час були оцифровані, але вони ніколи не використовувалися, оскільки комп’ютери не могли їх прочитати», – каже Інам. «Overjet перетворює неструктуровані дані на дані, які ми можемо аналізувати. Зараз ми створюємо базову інфраструктуру. Згодом ми хочемо розвивати платформу, щоб покращити будь-які послуги, які може надати практика, по суті ставши операційною системою практики, щоб допомогти постачальникам виконувати свою роботу більш ефективно».