Біткойн може стати панацеєю від нерівності доходів, вважає Forbes

👋 Хочете працювати з нами? CryptoSlate приймає на роботу кілька посад!

Згідно з аналізом, біткойн (BTC) має потенціал для вирішення проблеми нерівності доходів у світі, оскільки він може вести себе як товар і актив одночасно, а ціна встановлюється ринковим попитом, згідно з аналізом Forbes.

Сьогодні інвестування в тверді активи є найбільш переважним методом для забезпечення хеджування інфляції, оскільки це єдині типи активів, які зростають з темпами, подібними до інфляції. Хоча здається, що це може вирішити проблему хеджування інфляції, воно ще більше розділяє розрив у доходах.

У статті йдеться:

«Суттєве зростання цін на активи виявляє більш широку проблему глобальної економіки. Тобто поляризація в економіці. Це стосується проблеми нерівності, в якій 1% володіє більшістю твердих активів, за які 99% повинні продовжувати платити».

Пандемія зіграла значну роль у поляризації ринку твердих активів. Такі ініціативи, як іпотечні кампанії з безпекою, що випускаються фінансовими установами, створили грошовий потік. Однак через пандемію фінансові установи не змогли інвестувати ці кошти. Тому вони покладалися на тверді активи, які поляризували ринок.

Навіть коли наслідки пандемії згасають, поляризація далека від загоєння. Поточні події, як-от російсько-український конфлікт, продовжують підвищувати ціни на продукти харчування, бензин та доставку в усьому світі. Результатом цього є безперервне зростання інфляції та поглиблення поляризації ринку твердих активів.

Як біткойн може вирішити це?

У статті стверджується, що світова економіка не оздоровиться сама. У ньому йдеться:

«Якщо ситуація погіршиться, уряди будуть змушені друкувати більше готівки у вигляді універсального базового доходу (UBI). Ці нові гроші можуть бути розподілені, використовуючи обґрунтування знизу вгору, щоб переконатися, що середня сім’я може дозволити собі такі основні засоби, як їжа, житло та охорона здоров’я. Багаті 1% стануть багатшими, а бідні 99% стануть ще біднішими».

Ціноутворення та хеджування

Біткоїни є товаром і активом водночас. Крім того, його ціна визначається ринковим попитом. Пропозиція біткойна буде зменшуватися через його код, і оскільки компанії продовжують інвестувати в нього, попит і ціна в майбутньому будуть тільки зростати. Цілком ймовірно, що це зростання перевищить темпи інфляції. Тому біткойн найкраще працює, коли справа доходить до збереження вартості та забезпечення хеджування інфляції одночасно.

See also  Біткойн відновився, піднявся на 7,6% і перевищив 20 400 доларів

Право власності

Ще однією перевагою біткойна є те, що він надає повне право власності власнику. Іншими словами, нею не можна конфіскувати або маніпулювати, як тверді активи, такі як нерухомість, енергія або земля.

Це дає виняткові переваги в політичних чи економічних викликах. Криптовалюти приходять на допомогу у разі війни, як у Росії, або надзвичайно високого рівня інфляції, як у Туреччині.

Чи врятує біткойн світову економіку?

Хоча стаття абсолютно зрозуміла, що рішення лежить у біткойні, у статті також зазначається, що він не повністю готовий до дії.

Незважаючи на аргументи, що свідчать про те, що біткойн відокремлюється від традиційного ринку, у статті стверджується, що це все ще сильно корелює з рухами традиційного ринку.

Біткойн залишиться транзакційною валютою, доки він належним чином не відокремиться від традиційного ринку і не почне діяти окремо. Коли це станеться, він також перетвориться на належний накопичувач вартості, що дасть біткойну можливість врятувати світову економіку.

Опубліковано в: Bitcoin, Аналіз