Оновлення новин у прямому ефірі: власник Uniqlo очікує, що блокування в Китаї принесуть прибуток

Грошово-кредитна влада Сінгапуру заявила, що в четвер використає два з трьох інструментів посилення політики, щоб боротися зі зростанням цін, яке виникло, незважаючи на слабке економічне зростання.

Місто-держава, яке використовує обмінні курси, а не процентні ставки, щоб контролювати інфляцію, заявило, що це підвищить середню точку та збільшить нахил діапазону ефективного обмінного курсу для сінгапурського долара.

Хоча економісти очікували, що Сінгапур посилить свою позицію, коригування як нахилу, так і середньої точки було несподівано агресивним кроком. Це сталося, коли монетарний орган Сінгапуру підвищив свій прогноз щодо інфляції та пригнічував перспективи глобального зростання в умовах війни в Україні.

Базова інфляція в Сінгапурі зросла до 2,3% в річному обчисленні в період з січня по лютий, у порівнянні з 1,7% в останньому кварталі 2021 року через зростання цін на енергоносії та продукти харчування. Валовий внутрішній продукт країни, також оголошений у четвер, зріс на 3,4 відсотка, дещо не враховуючи прогнози економістів.

У світлі глобального цінового тиску та посилення ситуації на ринку праці MAS підвищив свій прогноз базової інфляції на 0,5 процентного пункту та підвищив прогноз інфляції за всіма позиціями на 2 процентні пункти.

Пріянка Кішор, керівник відділу економіки Індії та Південно-Східної Азії в Oxford Economics, передбачила подальше посилення схилу на 5 базисних пунктів цього року, можливо, до жовтня, якщо глобальний інфляційний тиск збережеться.

«Ми очікуємо, що зростання знову сповільниться послідовно у другому кварталі. На рівні 3,3% у 2022 році та 2,3% у 2023 році наш прогноз зростання нижче консенсусного, і ми очікуємо, що розрив виробництва стане позитивним лише наприкінці 2023 року», – сказав Кішор.

«І все-таки ризики для перспектив зростання змінилися на тлі посилення геополітичної невизначеності, зростання інфляції та ризиків зниження для Китаю через його триваючий підхід до нульового Covid».

See also  AP News Summary at 7:04 a.m. EDT | News