Після оголошення примусових дій DOJ/SEC про ймовірну інсайдерську торгівлю проти колишнього співробітника Coinbase, багато хто критикував сприймане «регулювання шляхом примусу». У скарзі SEC вперше стверджувалося, що певні токени криптовалюти на основі Ethereum є цінними паперами. Але, як знає кожен, хто знайомий із криптосвітом, все відбувається швидко…

3 серпня 2022 року двопартійна група сенаторів представила Закон про захист споживачів цифрових товарів 2022 року (DCCPA). DCCPA надає Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами («CFTC») виключну юрисдикцію щодо регулювання торгівлі «цифровими товарами». Важливо, що біткойн та ефір були конкретно визначені як цифрові товари.

Один із спонсорів DCCPA, сенатор Джон Бузман, влучно описав поточний нормативно-правовий ландшафт у криптосвіті як «збір правил на державному рівні». Як пояснила сенатор Деббі Стейбеноу, DCCPA має на меті вирішити цю тьмяну нормативно-правову базу, «усунувши нормативні прогалини та вимагаючи, щоб ці ринки працювали за простими правилами, які захищають клієнтів і забезпечують безпеку нашої фінансової системи».

Ось лише деякі основні моменти DCCPA:

  • DCCPA визначає цифровий товар: «взаємозамінна цифрова форма особистої власності, якою можна володіти та передавати від людини до людини без необхідності покладатися на посередника». DCCPA конкретно визначає Біткойн та ефір як цифрові товари. Цифрові товари не включають фізичні товари, цінні папери чи цифрову валюту, забезпечену урядом США. Також здається, що це визначення не включатиме NFT. Див. https://www.mintz.com/insights-center/viewpoints/2166/2022-08-02-nfts-flash-crypto-pan-or-virtual-gold-part-1
  • Реєстрація CFTC: Вимога про реєстрацію всіх платформ цифрових товарів у CFTC. Це включає торговельні заклади, брокерів, дилерів і зберігачів. Це означає, що біржі, які дозволяють фізичним особам торгувати біткойнами та ефірами, повинні зареєструватися в CFTC. Сама по собі майнінгова діяльність не вимагає реєстрації як цифрової товарної платформи.
  • Юрисдикція: CFTS має виключну юрисдикцію над торгівлею цифровими товарами. АЛЕ DCCPA визнає, що інші федеральні регуляторні органи відіграють певну роль у регулюванні цифрових активів, які не є товарами, а функціонують більше як цінні папери чи форми оплати.
  • BSA/AML: засновує платформи цифрових товарів як фінансові установи відповідно до Закону про банківську таємницю.
  • Заходи відповідності платформи цифрових товарів: забороняє зловживати торговими методами, вимагає програм кібербезпеки, зобов’язує повідомляти про підозрілі транзакції та нав’язує стандарти реклами та захисту споживачів
See also  НОВИНИ ФОНДОВОГО РИНКУ: Nasdaq лідирує, продажі Ford зросли, рішення ОПЕК вдарило по нафті

Незважаючи на те, що DCCPA ще далекий від того, щоб стати законом, це важливий перший крок у заповненні нормативної порожнечі, в якій криптосвіт процвітав або процвітав роками.

Також ще належить з’ясувати, як надання DCCPA ексклюзивних повноважень CFTC регулювати цифрові товари, такі як біткойни та ефір, вплине на нормативний охоплення SEC. Чи готові ми побачити регулятивну суперечку між CFTC і SEC щодо того, чи є певний токен товаром чи цінним папером?