МІРТЛ-БІЧ, Південна Кароліна (WBTW) — Загальнодержавний дефіцит мікрочіпів вплинув майже на всі галузі, від автомобілів до побутової техніки та мобільних телефонів.
З початку пандемії комп’ютерна та ігрова індустрії відчувають дефіцит і зростання цін.
«Сьогодні чіпи використовуються у всьому для зв’язку, побутових приладах у вашому домі, тому це створило додатковий попит», — сказав Чак Вокер із T-Rex Computers у районі Міртл-Біч.
Вокер сказав, що дефіцит дуже сильно вплинув на геймерів.
«Що стосується ігор, у мене було багато клієнтів, які хотіли системи», — сказав він. «Вони намагалися або оновити свій наявний ігровий комп’ютер новою відеокартою, або новим чіпом, і виявили проблему з його отриманням».
Він сказав, що компанії створили проблеми, «накопичуючи» продукт.
«Компанії замовляли більше, ніж їм справді потрібно», — сказав він. «Деякі з них були просто резервними, не знаючи, який обсяг буде потрібний, а інші були просто для того, щоб тримати ціну під контролем, оскільки, очевидно, з попитом і пропозицією, коли пропозиція обмежена, ціна стає божевільною».
Він сказав, що це те, що він бачить зараз з ціною на чіпси. У той час як раніше чіп коштував від 200 до 300 доларів, нині чіпи високого класу коштують 600 доларів.
«Тоді, як наслідок, комп’ютери — які використовують приблизно третину всіх вироблених мікросхем — підвищили вартість комп’ютерів», — сказав він.
Бум криптовалюти під час пандемії також збільшив потребу у високопродуктивних відеокартах.
«Це створило дефіцит в галузі, тому що будь-хто міг налаштувати свій комп’ютер — за умови, що це був висококласний комп’ютер і мав достатньо відеокарт для видобутку власної криптовалюти», — сказав він.
Він сказав, що останнім часом цей дефіцит покращився. До кінця року він очікує, що деякі дефіцити будуть вичерпані та досягнуть більш нормального рівня.
Він сказав, що галузь вирішує цю проблему.
«Наразі галузь залучила деяке старе обладнання, щоб збільшити потужність для створення тимчасових запасів і вирішення проблеми», — сказав він. «Але, звичайно, у Південній Кореї, а також у США, будуть запущені нові виробничі потужності, що зробить ситуацію в майбутньому набагато кращою для постійного зростання попиту».
Очікується, що наступного тижня президент Джо Байден підпише Закон про CHIPS і науку, щоб спробувати вирішити ці проблеми. Закон про CHIPS і науку субсидіюватиме мікросхеми американського виробництва, які використовуються в автомобілях, техніці та комп’ютерах.